Nie oszukujmy się- remonty są przerażające, generują zdecydowanie więcej kosztów niż powinny oraz potrafią zburzyć ład i porządek w rodzinie. Czasami nie ma potrzeby wykonywać remont generalny, można tylko postawić na odświeżenie łazienki. Wystarczy wymienić trochę armatury sanitarnej czy też ceramiki łazienkowej, by uzyskać nowe wnętrze,. Oszczędzamy i czas, i nerwy, i pieniądze. Mówiąc o oszczędzaniu pieniędzy zwróćmy uwagę na fakt, iż ceny armatury łazienkowej mogą nieco przytłaczać.

Ciekawym rozwianiem jest korzystanie z zakupów w outletach, gdzie mamy wysoką jakość, w niższej cenie. Plusoutlet jest takim sklepem, którym kupimy unikalną armaturę łazienkową czy też końcówki kolekcji w dużo niższej cenie. Cała obecnie dostępna armatura znajduje się na stronie. Na wykończeniu mieszkania z drugiej strony oszczędzać nie powinniśmy, ponieważ wykończenie widać na pierwszy rzut oka. Jeśli będziemy decydować mądrze, i nie damy się zwariować, uda nam się obniżyć koszty remontu. Jednocześnie sprzęt przez nas zakupiony będzie nam służył latami. Pamiętajmy, że łazienka jest nasza, i to nam ma się podobać. To dla nas ma być funkcjonalna- na pewno znajdziemy takie rozwiązania, które przypadną nam do gustu

Czy istnieje uniwersalna armatura ceramiczna?

Nie wiem, czy można tak napisać. Na pewno istnieje armatura klasyczna, pasująca do większości płytek czy aranżacji. Dlatego warto wiedzieć wcześniej, jak będzie wykończona łazienka i na podstawie tej wiedzy tak dobrać ceramikę łazienkową, a armaturę do ceramiki, by wszystko tworzyło spójną całość. Wiele zależy od ilości metrów w łazience, oraz tego, czy mamy dostęp do światła.

Pytanie też, czy działamy zgodnie z moda, czy z naszymi przekonaniami. Przykładem może być nowoczesna łazienka, w której zarówno na ścianach, podłogach i suficie możemy znaleźć gres. Najczęściej będzie on imitował beton. W takim wnętrzu nie każda armatura łazienkowa będzie dobrze wyglądać. Idealnym rozwiązaniem będzie chromowana armatura łazienkowa.

  Ułatw sobie codzienność

Na co zwrócić uwagę wybierając armaturę łazienkową?

Wybór armatury łazienkowej jest skomplikowany, bez względu na to, czy mamy małą czy duża łazienkę. Dlatego bardzo sprawdza się w łazienkach przygotowany wcześniej projekt łazienki, który już na etapie planowania wykryje główne błędy projektanta. Pamiętajmy, że nie każdy ma wyrobioną wyobraźnię przestrzenną, i w wielu przypadkach inaczej wyobrażamy sobie łazienkę. Po remoncie można być zaskoczonym, jak bardzo łazienka różny się od naszego wyobrażenia. Armatura będzie w przestrzeniach małych inaczej wyglądała niż armatura łazienkowa, na którą możemy się zdecydować w przestrzeniach większych.

Pamiętajmy też, że jakość wybranej ceramiki i armatury ma znaczenie. Będzie łatwiejsza w utrzymaniu, nieco trwalsza, oraz pozwala nam na korzystanie z niej przez wiele lat. Co ciekawe, na pierwszy rzut oka nie widać tej jakości, pokazuje się ona dopiero w codziennym użytkowaniu.