Trendy dotyczące płytek zmieniają się niezwykle dynamicznie w ostatnich latach. W 2020 roku motywem przewodnim jest kontrast. Na projektach można zobaczyć jasne biele kontrastujące z ciemnymi, ekspresowymi szafkami na kawę. Albo białe płytki tworzące tło dla jasnego, kolorowego wystroju. Kolejnym ciekawym trendem będzie Trend płytek o marmurowym wyglądzie, szczególnie w kuchniach, łazienkach i pomieszczeniach komercyjnych.

Białe płytki natychmiast sprawią, że Twój pokój będzie wyglądał na większy, zwłaszcza jeśli używasz płytek wielkoformatowych. Umieść te płytki w pokoju z dużą ilością naturalnego światła słonecznego, aby uzyskać naprawdę wyjątkowy wygląd. Wspaniałą rzeczą w wyborze białych płytek jest to, że masz tak wiele opcji dla mebli i dekoracji. Nie ma wielu rzeczy, które nie pasują do bieli. Jest to trend klasyczny, który będzie popularny przez lata. Ciekawe, ponadczasowe kolekcje płytek można znaleźć na stronie Grupy Mo: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/.

Drewno w cenie- płytki drewnopodobne

Przez lata lżejsze podłogi były postrzegane jako przestarzałe lub niedrogie. Tak się już nie dzieje. Nie na dłuższą metę! W miarę jak więcej właścicieli domów przyjmuje, że w domu musi być jasno i przestrzennie, pojawi się wiele kolekcji nawiązujących do jasnego drewna. Z jasnymi płytkami o wyglądzie drewna, Twoje możliwości dekoracji są nieograniczone. Możesz wybrać szykowny, współczesny styl lub rustykalny, domowy klimat. Wszystko to bez konieczności zmiany podłóg. Otwarty, lekki, przewiewny wygląd jest szczególnie popularny w nowoczesnych domach. Właściciele domów odchodzą teraz od ostrzejszego, nowoczesnego, przemysłowego wyglądu i trendów w kierunku zaktualizowanego stylu domu.

Lekkie podłogi z płytek są do tego idealne! Poza jasnymi drewnopodobnymi płytkami, pojawią się również płytki w nieco cieplejszym odcieniu. Tylko krok ciemniejszy niż modny blondyn, ciepły, bogaty, miodowy wygląd drewna będzie w 2020 roku pod wpływem sztormu. Nawet samo brzmienie słowa „miód”, które toczy się z języka, brzmi cudownie bogato i przytulnie. Stąd też popularność tego rodzaju płytek w naszych domach.

  Jakie lodówki są najlepsze?

Ciekawe rozwiązania płytek do łazienek na naszą kieszeń

Podłogi z miodu są nadal wystarczająco lekkie, aby zapewnić Ci wiele korzyści płynących z jasnego wyglądu płytek, dzięki czemu Twoja kuchnia będzie wygląda

na większą i bardziej otwartą. Ale otrzymujesz również to miłe, bogate ciepło, które pochodzi z nieco ciemniejszego odcienia. Ciepłe odcienie będą się zmieniać na rynku podłóg w 2020 roku, a jeśli pójdziesz tym tropem, to znajdziesz modele i kolekcje, które latami będą błyszczeć na salonach. Większość właścicieli domów kieruje się w stronę wyciszonej, neutralnej palety kolorów swoich podłóg. Podczas gdy neutralny wygląd jest popularny w domu tak długo, jak długo pamiętamy, rodzaj neutralnego wyglądu się zmienia. Dlatego warto wybrać kolory jasne, szare lub białe.